Monedhat dhe gjuhët

Cash Reader ka 91 monedha të disponueshme dhe flet rrjedhshëm 34 gjuhë. Gjej monedhën tënde ose mëso më shumë për të në këtë faqe.

Monedhat e disponueshme në këtë aplikacion për leximin e parave

Të gjitha kartëmonedhat që mbështeten nga Cash Reader rreshtohen më poshtë sipas rajonit gjeografik.

Map with all the 90 supported currencies

Bashkimi Evropian

Flag European Union

Euro

Austria, Belgjika, Qipro, Estonia, Finlanda, Franca, Gjermania, Greqia, Irlanda, Italia, Kosova, Letonia, Lituania, Luksemburgu, Malta, Monako, Mali i Zi, Holanda, Portugalia, San Marino, Sllovakia, Sllovenia, Spanja, Qyteti i Vatikanit

Flag Czech Republic

Korona Çeke

Republika Çeke

Flag Denmark

Korona Daneze

Danimarka

Flag Sweden

Korona Suedeze

Suedia

Flag Hungary

Forinta Hungareze

Hungaria

Flag Croatia

Kuna Kroate

Kroacia

Flag Poland

Zlloti Polak

Polonia

Flag Romania

Leu Rumun

Rumania

Flag Bulgaria

Leva Bullgare

Bullgaria

Evropë

Flag Switzerland

Franga Zvicerane

Zvicra

Flag Iceland

Korona Islandeze

Islanda

Flag UK

Stërlina Britanike

Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut

Flag Norway

Korona Norvegjeze

Norvegjia

Flag Ukraine

Hrivnja Ukrainase

Ukraina

Flag Russia

Rubla Ruse

Rusia

Flag Turkey

Lira Turke

Turqia

Flag Serbia

Dinar Serb

Serbia

Flag Bosnia and Herzegovina

Marka Boshnjake

Bosnja dhe Hercegovina

Paund Skocez

Skoci

Flag Moldova

Lej moldavian

Moldovë

Flag North Macedonia

Denari maqedonas

Republika e Maqedonisë së Veriut

Amerika e Veriut

Flag USA

Dollari Amerikan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA)

Flag Canada

Dollar kanadez

Kanadë

Mexico flag

Peso meksikane

Meksikë

Amerika Qendrore dhe Karaibe

Trinidad and Tobago flag

Dollar i Trinidad and Tobagos

Dollar i Trinidad and Tobagos

Flag Honduras

Lempira honduriane

Honduras

Flag Guatemala

Kuecal guatemalas

Guatemala

Flag Costa Rica

Kolon kostarikan

Kosta Rika

Flag Dominican Republic

Peso domenikane

Republika Domenikane

Flag Nicaragua

Kordova nikaraguajane

Nikaragua

Amerika e Jugut

Flag Argentina

Peso Argjentinase

Argjentina

Flag Bolivia

Boliviano boliviane

Bolivi

Brazil Flag

Reali brazilian

Brazil

Colombia Flag

Peso kolumbiane

Kolumbi

Peso uruguajane

Uruguay

Flag Peru

Sol peruan

Peru

Flag Paraguay

Guarani paraguajan

Paraguaj

Flag Chile

Peso kiliane

Kile

Flag Venezuela

Bolivar Venezuelës

Venezuela

Oqeania

Flag Australia

Dollar Australian

Australia

Flag New Zealand

Dollar neozelandez

Zelanda e Re

Afrika

Flag Tunis

Dinar Tunizian

Tunizia

Flag Kenya

Shilingë Keniane

Kenia

Flag Egypt

Poundi Egjiptian

Egjipti

Ghana flag

Cedi

Gana

Morocco flag

Dirham maroken

Marok

South Africa flag

Rand jugafrikan

Afrika e Jugut

Flag Ethiopia

Birr etiopik

Etiopi

Nigerian Naira

Naira Nigeriane

Nigeri

Flag Rwanda

Franga ruandeze

Rwanda

West African Franc CFA

Franga BFA afrikanoperëndimore

Afrika Perendimore

Flag Zambia

Kwacha zambian

Zambia

Flag Tanzania

Shilinga tanzaniane

Tanzania

Flag Uganda

Shilinga ugandeze

Uganda

Flag Comores

Frangë e Ishujve Komore

Comores

Flag Liberia

Dollar liberian

Liberi

Flag Mauritius

Rupi e Mauriciusit

Mauritius

Sudan flag

Pound sudanez

Sudani

South Sudan flag

Pound jugsudanez

Sudani i Jugut

Algeria flag

Dinari algjerian

Algjeria

Azia

Flag Japan

Jen Japonez

Japonia

Flag China

Kineze Juan

Kina

Flag Hong Kong

Dollarit të Hong Kongut

Hong Kong

Flag Indonesia

Rupia Indoneze

Indonezia

Flag Pakistan

Rupee Pakistaneze

Pakistani

Malaysia Flag

Ringgit malajzian

Malaysia

Peso filipinase

Filipinet

Singapore Flag

Dollar i Singaporit

Singapore

India Flag

Rupi indiane

Indi

Flag Thailand

Baht tajlandez

Tajlandë

Flag Vietnam

Dongu vietnamez

Vietnam

Flag South Korea

Uon jugkorean

Korea e jugut

Flag Sri Lanka

Rupi e Sri Lankës

Sri Lanka

Flag Afghanistan

Afgani afgan

Afganistan

Flag Nepal

Rupi nepaleze

Nepal

Flag Taiwan

Dollar tajvanez

Taiwan

Flag Kazakhstan

Kazakh tenge

Kazahstan

Mongolia Flag

Togrogu mongol

Mongolia

Flag Uzbekistan

Uzbekistani som

Uzbekistani

Lindje e Mesme

Flag Kuwait

Kuvajtit Dinar

Kuvajti

Flag Saudi Arabia

Riali Saudit

Arabia Saudite

Flag Jordan

Dinari Jordanez

Jordania

Flag Israel

Sikli Izraelit

Izraeli

Flag Iran

Rial Iranit

Irani

Flag Oman

Omani Rial

Omani

Flag Qatar

Riyal Katarit

Katari

Bahrain Flag

Dinar Bahraini

Bahrain

Lebanon Flag

Kile libaneze

Liban

Flag Iraq

Dinar Iraken

Irak

Flag Syria

paund sirian

Siria

Flag United Arab Emirates

Dirham emiratas

Emiratet e Bashkuara Arabe

Disponueshmëria e aplikacionit për celular

Cash Reader flet rrjedhshëm në:

Anglisht

Gjermanisht

Frëngjisht

Çekisht

Sllovakisht

Arabisht

Rusisht

Suedisht

Turqisht

Rumanisht

Polakçe

Bullgarisht

Boshnjakçe

Kinezçe

Kineze e thjeshtuar

Hebraisht

Hungarisht

Indoneziane

Italisht

Malaizisht

Portugalisht

Serbisht

Spanjisht

Suahili

Shqiptar

Daneze

Ukrainase

Japoneze

Maqedonase

Vietnameze

 Norvegjeze

Kroatisht

Greke

Hollandeze

Ndihmo Cash Reader-in që të njohë monedha në vende të tjera

Nuk e ke në listë monedhën tënde? Kjo është thjesht çështje kohe…
Në qoftë se dëshiron të na ndihmosh që ky komunitet të rritet, të punojmë së bashku dhe të shtojmë monedha, vende, dhe gjuhë të reja në aplikacionin tonë gjithëpërfshirës.
Të lutemi, vetëm na dërgo një mesazh!

Menu